آنالیز طرح

 

به نمایش Analysis Perspective بروید و رفتار طرح را بررسی کنید.

۱- از نوار ابزار گزینه Analysis و یا از منوی Solution گزینه Open Analysis Perspective را انتخاب کنید تا نمایش Analysis Perspective  فعال شود. این نمایش دارای ۴ صفحه اصلی است. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

(نمایشAnalysis Perspective )

صفحه Module Hierarchy در سمت چپ که اطلاعات مربوط منابع مصرفی و کارایی را برای تمام طرح نشان می‌دهد و با استفاده از آن می‌توان ساختار سلسله مراتبی طرح را بازبینی کرد. صفحه Performance Profile که به صورت پیش فرض قابل مشاهده است و جزئیات مربوط به کارایی در سطوح مختلف سلسله مراتب طرح را نشان می‌دهد. صفحه Schedule Viewer که در سمت راست قرار دارد. در این صفحه عملکرد‌ها و نحوه زمانبندی آن‌ها با توجه به کلاک کاری طرح، برای هر بلوک نشان داده می‌شود. در نهایت صفحه Resource Profile در کنار صفحه Performance Profile که به صورت پیش فرض مخفی است و اطلاعات تکمیلی در رابطه منابع مصرفی کل طرح را نشان می‌دهد.

۲- روی فلش ‘>’ در کنار حلقه Row در صفحه Schedule Viewer کلیک کنید، مشابهاً این کار را برای حلقه‌ّای Col و Product هم تکرار کنید تا کل سلسله مراتب طرح در صفحه قابل مشاهده شود.

در صفحه Schedule Viewer یک FSM را با ۵ حالت یا state مشاهده می‌کنید. با کمی دقت متوجه می‌شوید که ابتدا در حالت اول (1) ، در حلقه Row شرط خروج از حلقه بررسی می‌شود و یک عمل جمع انجام شده است. عمل جمع در حقیقت برای شمارش تکرارهای اجرای حلقه، استفاده شده است و به نوعی نمونه‌ای از پیاده سازی یک شمارنده است.

(صفحه Schedule Viewer و نحوه اجرای محاسبات در سطر و ستون)

۳- در حالت اول (1) روی سلول جمع کننده که با عبارت ( (+)i_1) مشخص شده، راست کلیک کنید و گزینه Goto Source‌ را انتخاب کنید. صفحه Source Code در زیر صفحه Schedule Viewer نمایان می‌شود، در حالی که خط ۷۵ آن هایلایت شده است. این دقیقاً همان جایی است که مقدار اندیس حلقه Row بررسی و در نهایت اضافه شده است. در ادامه در حالت دوم (2) اجرای حلقه Col آغاز می‌شود.

(پروب گذاری متقابل بین صفحه آنالیز و صفحه سورس کد)

۴- روی سلول ((+)tmp 2) در حلقه Col کلیک کنید تا صفحه Source Code بروز شود و اینبار خط ۷۹ هایلایت شود.

۵- در صفحه Performance Profile پارامترهای Iteration latency ، Trip counts و Latency را برای هر کدام از حلقه‌‌ها بررسی کنید.

(نتایج سنتز درتب Performance Profile)

۶- روی فانکشن matrixmul در صفحه Module Hierarchy کلیک کنید. از آنجایی که در طرح ما زیرفانکشن دیگری وجود ندارد، هیچ ماژول سطح پایین تری در این بخش دیده نمی‌شود.

۷- به صفحه Resource Profile بروید و منابع مصرفی متنوعی را که در طرح بکارگرفته شده است، بررسی کنید. با کلیک روی فلش ‘>’ در سمت راست بخش‌های Expression و Registers می‌توانید به جزئیات بیشتری دسترسی پیدا کنید.

(نتایج سنتز در صفحه Resource Proile)

۸- با کلیک روی گزینه Synthesis در سمت راست نوار ابزار به نمایش Synthesis Perspective برگردید.

اسکرول به بالا