راه‌اندازی اولیه بورد

برای راه اندازی اولیه ZedBoard باید به صورت زیر عمل کنید.

نکته:

در صورتی که شما از بورد دیگری به جز ZedBoard در این دوره استفاده می‌کنید. برای راه اندازی اولیه بورد خود و برقراری ارتباط آن با کامپیوتر به راهنمای راه اندازی ارائه شده توسط شرکت سازنده مراجعه کنید. در حالت کلی شما تنها نیاز به اتصال چند کابل و تنظیم چند جامپر خواهید داشت که کار خیلی سختی نیست و حتماً از عهده آن بر خواهید آمد.

۱- یک سر کابل USB را به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود و سر دیگر آن را به پورت “UART” سوکت micro-USB که بر روی بورد آموزشی قرار دارد متصل کنید. این سوکت در سمت چپ کلید روشن/خاموش قرار گرفته است. بعداً از ابزار Terminal که در داخل کیت توسعه نرم افزار Xilinx یا SDK قرار داده شده برای خواندن خروجی بورد استفاده خواهیم نمود.

۲- کابل USB دوم را به سوکت “PROG” که در کنار پورت اتصال کابل برق روی بورد قرار دارد، وصل کنید. انتهای دیگر این کابل را به پورت USB دیگری که بر روی کامپیوتر خود دارید، متصل نمایید.

۳- تنظیمات جامپر” J18” را که در گوشه پایین سمت راست بورد قرار دارد، کنترل کنید. جامپر باید بر روی ۵/۲ ولت تنظیم شده باشد که بر روی بورد با عبارت “2V5” نشان داده شده است.

۴- در صورت وجود، کارت حافظه “SD Card” را از سوکت پشت بورد خارج نمایید. بورد آموزشی را به منبع تغذیه متصل کرده و به کمک کلید روشن/خاموش اصلی در گوشه بورد آن را روشن نمایید. دقت کنید که LED مربوط به “Power” بر روی بورد آموزشی روشن شود.

۵- تنظیمات جامپر مربوط به حالت بوت را بر روی بورد کنترل کنید. برای اینکه مد بوت در حالت SD Card باشد تنظیمات آن باید روی به صورت زیر باشند:

راه اندازی اولیه بورد

۶- بسته به اینکه کامپیوتر شما قبلاً به این بورد متصل شده باشد یا خیر، ممکن است پیغامی مبنی بر نصب خودکار درایورهای USB UART بر روی صفحه مشاهده نمایید. در اینصورت به ویزارد اجازه جستجوی فایل­ها بر روی اینترنت را بدهید تا کابل به صورت خودکار نصب گردد. (توجه: ویزارد ممکن است تا نصب کامل کابل چند بار تکرار شود. این مسئله طبیعی است.)

اسکرول به بالا