درباره ما

یادبگریم که چه نمی‌دانیم

برای رسیدن به موفقیت باید قلب‌تان را به کسب و کارتان بدهید و کسب و کارتان را به قلبتان. هر کار با ارزشی ریسک به همراه دارد. متفاوت بودن بسیار آسان است ولی بهتر بودن بسیار سخت‌تر و بهترین بودن از همه سخت‌تر. ما آماده‌ایم تا درکنار هم رشد کنیم، بیاموزیم و فرابگیرم، دانش خود را به اشتراک بگذاریم و فصل جدیدی از دفتر زندگی را ورق بزنیم. هگزالینکس نسخه آنلاین آموزش‌های دانشگاهی و صنعتی در حوزه تراشه‌های قابل پیکره‌بندی، زبان توصیف سخت افزار و سیستم‌های نهفته ایران را تعریف خواهد کرد

داستان ما
ارزش‌های ما
این یک واقعیت طولانی است

ارزش‌های ما اعتماد شما و همراهی شما است. ما به رسالت خودمان آگاهیم و به مسیری که در آن گام برداشتیم ایمان داریم. برای حفظ کرامت ایرانی پیش می‌رویم و با برخورداری از روحیه خلاقیت و نوآوری به نشر و اشتراک گذاری دانش می‌پردازیم. هدف ما کاهش موانع یادگیری و توانا ساختن مهندسین در بهره‌گیری از قدرت تراشه‌های قابل پیکره‌بندی است. افزایش سرعت دستیابی به اطلاعات تخصصی فارسی و عمق دادن به دانش‌های سطحی، چشم انداز بلند مدت ماست. سفرهای هزار کیلومتری هم با یک گام ساده آغاز می‌شوند. این آغاز ماجراجویی شماست!

عمیق یادبگیریم، دقیق بکاربگیریم

هگزالینکس با هدف ارائه مطالب آموزشی کاربردی راه اندازی شده است و قصد داریم در آن تجربیات کاری متخصصان را در اختیار علاقمندان به تراشه‌های قابل پیکره‌بندی قرار دهیم. آموزش های گام به گام و هدفمند، دوره‌ها و رویدادهای آموزشی مجازی و آنلاین برای همه دانشجویان، دانش پژوهان و صنعتگران در سرتاسر ایران بزرگ ارائه می‌شود. ما به دنبال ایجاد بستری برای دسترسی آسان به اطلاعات پیچیده، تکمیل آموزش‌های دانشگاهی پیش از ورود به بازار کار و ارتقا مهارت‌های تخصصی برای طراحان هستیم.

آموزش‌های ما

خدمات ما

آموزش

از موفقیت خود اطمینان حاصل کنید. بهره‌گیری از خرد جمعی و کارگروهی دست‌یابی به موفقیت برای هر تیمی را امکان‌پذیر می‌کند.

مهارت افزایی

برای بهبود مهارت‌های طراحی و پیاده‌سازی با هدف بکارگیری آن‌ها در پژوهش‌های دانشگاهی و فعالیت‌های صنعتی با ما همراه شوید.

تبادل نظر

گفتگوی سریع و همکاری با جامعه طراحان و مدرسین با استفاده از تالار گفتگوی یکپارچه شده در هر دوره آموزشی امکان پذیر است.

سوالات متداول

هگزالینکس از ابتدا تا انتها با شماست. از آموزش‌ها، مقالات و دوره‌های آموزشی ما در هر سطحی می‌توانید بهره مند شوید.

قطعاً اول باید FPGA یاد بگیرد، برخلاف الگوهای مرسوم دانشگاه که درس FPGA با آموزش زبان توصیف سخت افزار آغاز می‌شود. توصیه ما این است که ابتدا کمی در رابطه با FPGA مطالعه کنید و بعد شروع به یاد گیری VHDL یا VERILOG کنید. طراحی بهینه نیازمند آشنایی شما با منابع سخت افزاری است. پس از یادگیری توامان این دو قافل نشوید.

برای شروع کار نیازی به بورد ندارید. روی این موضوع حساس نباشید. به طور کلی FPGA ها گران هستند و باید در هنگام خرید آن‌ها دقت کنید.هر چه بیشتر یاد بگیرد و هر چه بیشتر با FPGA ها آشنا شوید راحت تر می‌توانید بورد مناسب خودتان را انتخاب کنید. پس برای خرید عجله نکنید.

صادقانه بگوییم این رقابتی بی پایان است. تفاوتی نمی‌کند با کدام یک شروع می‌کنید. مهم مفاهیم مرتبط با زبان‌های توصیف سخت افزار است که باید یاد بگیرد. به طور کلی یادگیری VERILOGساده است. مدل سازی با آن به زبان‌های سطح بالاتر همچون C نزدیکتر است. اما ساختارهای سطح پایین کمتری دارد. در نقطه مقابل با VHDL‌ دستیابی یه ساختارهای سطح پایین ساده تر است و شما با یک زبان بسیار گویاتر در زمان دیباگ سیستم روبرو هستید. در عین حال تعداد خطوط کدهای شما نیز بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد ما این است که برای شروع کار با FPGA ابتدا کدنویسی و پیاده سازی را با ISE آغاز کنید و سپس بعد از یادگیری مقدمات، کارتان را با Vivado ادامه دهید.

برای شروع کار خیلی به خودتان سخت نگیرید. مهمتر از سیمولاتور نحوه نوشتن تست بنچ است. پیشنهاد ما استفاده از سیمولاتور پیش فرض ISE است.

تراشه ZYNQ متشکل از دو بخش قابل پیکره‌بندی PL‌ و بخش پردازنده PS است. بخش PL در واقع یک FPGA است که در کنار یک یا چند پردازنده در بخش PS قرار گرفته است.

ابزار شبیه ساز MODELSIM ابزار حرفه ای شرکت Mentor Graphic هست و قابلیت‌های فراوانی دارد. در حالی که ابزار ISIM‌ به عنوان بخشی از مجموعه نرم افزاری ISE و با امکاناتی به نسبت محدودتر و البته یکپارچگی بیشتر ارائه شده است.

اسکرول به بالا